اجاره تجهیزات پزشکی در شیراز

pic
خدمات پزشکی در منزل شیراز
17/07/2019
اجاره تخت بیمارستانی شیراز
22/07/2019

اجاره تجهیزات پزشکی در شیراز

اجاره تجهیزات پزشکی به شما اجازه می دهد به مقدار چشم گیری هزینه خود را کاهش دهید.

ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که دچار آسیب و جراحاتی شود که نیاز به یک سری اجاره تجهیزات پزشکی کمکی برای استقلال خود داشته باشد و همچنین با توجه به شرایط جسمی بیمار و طولانی بودن دوره درمان امکان بستری شدن در بیمارستان نباشد.

در این شرایط خود ضعف بدنی تاثیر نامطلوبی بر روحیه انسان می گذارد و محدودیت های مالی شرایط را سخت تر می کند بنابراین فراهم شدن امکان اجاره تجهیزات پزشکی در چنین شرایطی یک فرصت مناسب برای کاهش هزینه ها و فشارهای اقتصادی ناشی از آن است.

یکی دیگر از دلایل اجاره تجهیزات پزشکی برای مراقبت از سالمندان است قشری که احترام ویژه ای برای ما دارد و همچنین نیاز به مراقبت بیشتر دارد عمده نیاز آن ها تجهیزات کمک حرکتی به دلیل کاهش توانایی های آن ها خواهد بود.

در صورتی که جراحی کرده باشید و یا به هر دلیلی جراحت داشته باشید و توانایی حرکت کردن به راحتی را نداشته باشید وسایلی همچون صندلی چرخدار کمک می کند که راحت تر دوران نقاهت را پشت سر بگذارید.

یک حالت دیگر نیز برای افرادی که به طور دائم از تجهیزات پزشکی استفاده می کنند زمانی است که تجهیزات آن ها خراب شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد در این شرایط در بازده زمانی که وسایلتان در حال تعمیر است می توانید با اجاره تجهیزات پزشکی به نیاز خود پاسخ دهید.

احتمال دیگر برای زمانی است که فیزیوتراپیست شما توصیه می کند از نوع خاصی از تجهیزات درمانی برای سرعت بخشیدن به روند درمان خود استفاده کنید.

علاوه بر این، پس از پایان دوران استفاده می توانید به راحتی آن را بازگردانید و نگران نگهداری و یا فروش آن پس از پایان دوره استفاده نباشید.

اجاره تجهیزات پزشکی مرکز تخصصی شیراز درمان:
1-تجهیزات اتاق ICU و CCU
شما می توانید کلیه تجهیزات مورد نیاز اتاق ICU و CCU را خریداری یا اجاره کنید ؛حتی می توانید سایر خدمات مورد نیاز خود از جمله پرستار، کمک بهیار و مراقب را نیز درخواست نمایید.

2-ونتیلاتور:
بیمارانی که به طور موقت و یا دائم دچار مشکلات تنفسی می شوند، بنا به تشخیص پزشک می توانند از دستگاه های تنفسی استفاده کنند.
ونتیلاتور در ریه می دمد و کمی فرصت می دهد تا بازدم خود بخود انجام شود. ونتیلاتور ها در نوع فشار منفی و فشار مثبت، فشار ثابت و حجم ثابت و .. ارائه میشوند که تشخیص مورد مناسب برای بیمار توسط پزشک انجام می شود.

3- بای پپ:
بای پپ ها دستگاه هایی هستند که فشار مثبت جریان اکسیژن را در دو مرحله تامین می نمایند. این دستگاه ها به این طریق کار می کنند که اکسیژن را با فشار بیشتر در دم تنفسی و با فشار کمتر در بازدم تنفسی به جریان در می آورند. به این صورت انگيزه بيمار برای انجام تنفس های عادی افزایش می باید و مستقل می‌گردد.علاوه بر این، در این دستگاه، سنسوری تعبیه گردیده که قدرت تنفس بیمار را در حتی در ضعیف ترین حالت می تواند ثبت نماید. دستگاه بای پپ به کمک این سنسور متوجه می شود که بیمار قصد تنفس دمی داشته و با دادن اکسیژن لازم به محفظه به او کمک می نماید. سپس در هنگام تنفس بازدمی اکسیژن به محفظه داده نشده و فشار کاهش می یابد. این طرز عملکرد دستگاه باعث تهویه بیشتر شش ها شده که حجم تنفس کاربر را افزایش داده و کار عضلات تنفسی را راحت تر می نماید.

4- سی پپ:
سی پپ ها در زمان اختلالات تنفسی استفاده می شوند و با فشاری کم و ثابت از طریق ماسک به اکسیژن رسانی و تنفس بیمار کمک میکند. دستگاه سی پپ دو نوع می باشد: غیر اتوماتیک و اتوماتیک؛ دستگاه سی پپ غیراتومکاتیک بنا به دستور پزشک معالج بر روی فشار معینی تنظیم می گردد. این دستگاه به بیمار با از بین بردن موانع تنفسی کمک میکند. استفاده از این دستگاه موجب بهبود فیزیکی و عملکردی اعضای مختلف بدن می شود.
دستگاه های سی پپ اتوماتیک مدل پیشرفته تری هستند که به صورت اتوماتیک فشار جریان هوا را نسبت به تنفس کاربر تنظیم میکنند. با استفاده از دستگاه سی پپ اتوماتیک، نیازی به تنظیم دستی نیست و این احتمال خطا را کاهش می دهد. فشار با چند بار تنفس بیمار و ارزیابی آن سریعا تنظیم می گردد. این دستگاه ها تا یک سال اطلاعات تنفس را ثبت نموده و با این عمل به بیمار و پزشک معالج این امکان را می دهد که مراحل درمان را ارزیابی کنند.

5-اکسیژن ساز:
هوا تشکیل شده است از 21 درصد اکسیژن و بیش از 78 درصد نیتروژن. در روش درمان اکسیژن فشار بالا درصد اکسیژن تنفس توسط بیمار نزدیک به 100 درصد است که تقریبا پنج برابر بیشتر از درصد اکسیژن موجود در هوا است. فشار اکسیژن تنفس شده توسط لبمار حدود یک و نیم برابر و گاهی سه برابر بیشتراز فشار اتمسفر است. بنابراین این روش می تواند تا 15 برابر میزان اکسیژن تنفسی موجود در هوای با فشار نرمال را به بیمار برساند. مازاد اکسیژن تنفس شده از طریق ریه ها در پلاسمای خون حل شده و سپس توسط خون به همه قسمت های بدن منتقل میشود. اثر این اکسیژن مازاد در قسمت های مختلف بدن است. با این روش می توان زندگی بیمار را نجات داد و در برخی دیگر از بیماران می تواند موجب بهبود و بازسازی بافت ها شود.
نحوه عملکرد دستگاه:
دستگاه اکسیژن ساز، از تکنیک ساده ای جهت فراهم آوردن اکسیژن مورد نیاز بیمار استفاده می نماید. دستگاه اکسیژن ساز، توسط پمپ مخصوص، هوای درون اتاق را می مکد و سپس از درون محفظه های پودر زئولیت عبور داده و پودر زئولیت، اکسیژن 21 درصد موجود در هوای ورودی را از گازهای دیگر هوا جدا کرده و به سمت محفظه های دیگر هدایت می کند. کمپرسور موجود در دستگاه اکسیژن ساز، فشار و درصد اکسیژن را در محفظه ها بالا برده و خلوص اکسیژن درون آن را به 94 و فشار آن را به حدود 230 میلیمتر جیوه می رساند. اکسیژن از درون محفظه نگهداری به پشت فلومتر جلوی دستگاه هدایت شده و از نازل مخصوص به سمت بینی و دهان بیمار هدایت میگردد.

6-کپسول اکسیژن:
کپسول اکسیژن همراه یا پرتابل یک نوع کپسول اکسیژن پزشکی است که اندازه کوچک و قابل حملی دارد و می توان آن را در بیرون از منزل و در طول سفر همراه خود داشته و فرایند اکسیژن تراپی را انجام داد. کپسول اکسیژن همراه برای بیمارانی مفید است که نیاز به استفاده مستمر از کپسول اکسیژن پزشکی در منزل و بیرون از منزل دارند و یا بیمارانی قلبی عروقی که به دلیل آلودگی هوا بایستی در بیرون منزل از گاز اکسیژن خالص تنفس کنند. همچنین کپسول اکسیژن همراه ممکن است توسط ورزشکاران و کوهنوردان هم استفاده شود.
کپسول اکسیژن همراه در ظرفیت های 2/5 لیتری، 10 لیتری و 40 لیتری وجود دارد.

7- مانومتر
مانومتر (manometer) وسیله ای است برای اندازه گیری فشار از ستون مایعی که معمولا آب یا جیوه می باشد. ارتفاع این ستون مقدار فشار را نشان می دهد. در صورتی که در مانومتر از جیوه استفاده شده باشد آن را مانومتر یا فشار سنج جیوه ای و اگر از آب استفاده شده باشد آن را فشار سنج آبی می نامند. بارومتر فشار سنجی از نوع مانومتر می باشد. مانومتر نشان داده در شکل دارای لوله شیشه ای U شکل است که از هر دو طرف باز می باشد و با مقداری جیوه پر شده است. هنگامی که هر دو ساق لوله به اتمسفر وصل شود فشار اتمسفریک در هر دو لوله اثر می کند و ارتفاع جیوه در هر دو ستون برابر خواهد شد.
ارتفاع ستون جیوه در این نقطه به عنوان مبنا تعیین شده و برای خواندن انحراف ستون جیوه از شرایط صفر، مانومتر در هر دو جهت بر حسب میلی متر کالیبره می شود. هنگامی که یکی از ساق های لوله U شکل به مخزنی که می خواهیم فشار آن را اندازه بگیریم وصل می شود؛ فشار وارد بر یک ساق لوله با فشار اتمسفریک وارد بر ساق دیگر مقابله می نماید؛ و در صورتی که فشار مخزن بیشتر از فشار اتمسفریک باشد موجب پایین رفتن سطح جیوه در ساق متصل به مخزن و اگر هم فشار مخزن کمتر از فشار اتمسفر باشد موجب بالا رفتن سطح جیوه در ساق متصل به مخزن می گردد.

8- ساکشن
دستگاه ساکشن دستگاهی که توسط پمپ مکش و با ایجاد خلا باعث ایجاد فشار منفی شده و هوا و مایعات را به درون می‌کشد. این دستگاه برای جمع‌آوری ترشحات و خونابه‌ها در ناحیه جراحی برای دادن دید بهتر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

9-مانیتورینگ
مانیتور بیمار، دانسته های مربوط به نشانه های حیاتی بیمار را یک جا جمع کرده، آنها را بر روی صفحه نمایش نشان میدهد و در شرایط نامطلوب بیمار، اخطارهای لازم را به گروه پزشکی می دهد.‏

10-فیزیولوژی
مانیتور بیمار، پارامترهای بسیاری را از بیمار با استفاده از روش های مختلف ثبت می‌کند. این پارامترها شامل ‏ECG، ‏IBP، ‏NIBP، دمای بدن، ‏SpO۲‎، برون ده قلبی، نرخ ضربان قلبی، نرخ تنفس، میزان گازهای تنفسی، ‏EEG‏ و میزان گازهای خونی.‏ ‏
چگونه کار می کند؟
یک مانیتور پارامترهای مختلف مرتبط با بیمار را به روش های مختلف جمع آوری می کند. ورودی ها پس از تقویت و پردازش، بسته به نوع اطلاعات قابل نمایش، به صورت یک شکل موج و یا مقادیر عددی نمایش داده می شود. محدوده آلارم دستگاه بر روی مقادیر مشخص مربوط به هر پارامتر تنظیم می‌شود تا در شرایط نامناسب بیمار، به تیم پزشکی هشدار داده شود. ‏

11-پالس اکسیمتر
پالس اکسیمتر دستگاهی برای اندازه گیری میزان هموگلوبین اشباع شده با اکسیژن در بافتهای محیطی می باشد. این وسیله غیر تهاجمی بوده و به سادگی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع پالس اکسیمتر سریع تر از ارزیابی فشارخون فشار نبض و تنفس ، مشکلات موجود در اکسیژن رسانی را نشان می دهد.
انواع پالس اکسیمتر:
پالس اکسیمتر در حال حاضر در دو نوع انگشتی (سیار) و رومیزی (ثابت) موجود می باشد.نوع انگشتی بیشتر در اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس بیمارستان (قسمت تریاژ) مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع رومیزی پالس اکسیمتر معمولا بر بالین بیماران بستری در اتاق احیا یا بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اجاره تجهیزات پزشکی در شیراز

12- تخت بیمارستانی(برقی و دستی)
تخت بیمارستانی در انواع مکانیکی و برقی ارائه می گردد.

انواع تخت مکانیکی:
1- یک شکن 2- دو شکن 3- سه شکن

انواع تخت برقی:
• سه شکن با قابلیت تنظیم ارتفاع
• پنج شکن با قابلیت تنظیم ارتفاع و تیلک و ترند

13-تشک مواج
تشک مواج یا همان تشک بیمار و بیمارستانی جهت جلوگیری از بروز زخم بستر کاربرد دارد و از جنس پی وی سی می باشد. اجزای آن از یک عدد موتور کمپرس هوا و یک عدد تشک موجدار باد شونده تشکیل میشود. کاربرد این تشک در بیمارانی که بستری هستند و از تحرک کمی برخوردارند بسیار مفید است. تشک مواج به وسیله دو کانال مجزا فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط مختلف بدن جا به جا می کند و بدینوسیله از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه خاص جلوگیری می کند. نام دیگر این محصول تشک ضد زخم بستر می باشد.

14-دستگاه فتوتراپی (زردی بچه)
یرقان یا زردی به تغییر رنگ زرد پوست و ملتحمه گفته می شود که از مسائل شایع دوران نوزادی است. در اکثر موارد زردی خوش خیم است اگرچه درمان نکردن زردی با ضایعات عصبی همراه است. زردی در ۶۰ درصد نوزادان تازه متولد شده و ۸۰ درصد نوزادان نارس دیده می شود.
در فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد ، پوست نوزاد را در معرض نور با طول موج nm 520-400 قرار می دهند. دستگاه های فتوتراپی با لامپ های فیلیپس آلمان به عنوان یک روش درمانی غیرتهاجمی بی ضرر در درمان زردی ، شناخته شد و امروزه به طور گسترده از آن استفاده می شود.

15-گلوکومتر (تست قند)
گلوکومتر یا گلوکزمتر دستگاهی است که برای سنجش حدود مقدار قند خون ساخته شده است.
همانطوریکه می دانید کنترل دقیق قند خون در جلوگیری از عوارض دیابت بسیار تاثیر گذار است، بیمارانی که کنترل قند خون روزانه آنها بسیار حیاتی است مثل افرادی که مکرراٌ افت قند خون دارند ، کسانی که انسولین تزریق می کنند ، افراد با دیابت حاملگی نیازمند پایش روزانه قند خون ، به منظور حفظ آن در بهترین مقدار ،توصیه کادر پزشکی به استفاده از این دستگاهها می باشد.

16-ویلچر
ویلچر در دو نوع معمولی و ویلچر ارتوپدی ارائه می گردد.
ویلچر ارتوپدی قابلیت باز شدن پایه های آن جهت تبدیل شدن به برانکار را دارد و برای افرادی که دچار شکستگی پا هستند مناسب می باشد.

17- سونیکید (ضربان قلب جنین)
سونيكيد (Sonicaid) آشكار ساز ضربان قلب جنين می باشد.

‌18- فيزيولوژی
صدای قلب جنين از هفته چهاردهم بارداری در خانم‌های لاغر و در هفته بيستم در تمامی خانم‌های باردار قابل سمع است. در صورت شنيده نشدن اين صدا احتمال مرگ جنين مطرح است ؛ لذا در اين موارد جهت بررسی سلامت جنين ، پزشک از دستگاه سونيكيد استفاده می‌كند.

19-پمپ SCD یا DVT
دستگاه فشار خون

 

برای اجاره تجهیزات پزشکیبا ما تماس بگیرید.

اجاره تجهیزات پزشکی در شیراز