اهمیت حضور پرستار سالمند در منزل

pic
وصل سرم در منزل شیراز
14/07/2019
pic
خدمات پزشکی در منزل شیراز
17/07/2019

اهمیت حضور پرستار سالمند در منزل

pic

علاوه بر حمایت و کمک 24 ساعته پرستار مزایای دیگری نیز دارد.
1-داشتن پرستار سالمند احساس امنیت و آرامش را به همراه خواهد داشت.
2- در نبود پرستار، سالمند همیشه در معرض خطر است (حتی حرکت ساده سالمند بدون کمک یک پرستار سالمند نیز نوعی ریسک محسوب می شود).
همانطور که بیان شد، داشتن یک پرستار سالمند در هنگام نیاز، برای سالمند بسیار آرامش بخش است. اگر سالمند از یک مشکل خاص و حاد رنج می برد نیز، بهترین راه حل کمک گرفتن از پرستار سالمند خواهد بود. پرستار سالمند برای مراقبت از سالمندانی با شرایط خاص و پاسخگویی به نیاز های آنها آموزش دیده است. این موضوع باعث افزایش امنیت سالمند می شود. استخدام یک پرستار سالمند از سوی دیگر باعث آرامش خاطر خانواده سالمند نیز می شود. چرا که آنها می دانند که سالمند عزیز شان تحت مراقبت یک پرستار متخصص خوب و حرفه ای است.

هم صحبتی و معاشرت:
1- حضور پرستار در کنار سالمند باعث می شود که سالمند احساس تنهایی نکند. شاید این موضوع مهمترین مزیت استخدام و به کار گیری یک پرستار سالمند باشد.
2- داشتن یک فرد برای صحبت و معاشرت برای سالمند بسیار ارزشمند است. تنهایی و افسردگی، در کمین سالمندانی است که به تنهایی زندگی می کنند و از بیماری و مشکلات نیز رنج می برند.
3- سرزندگی سالمندان با تنهایی و کاهش روابط اجتماعی، آرام آرام کاهش پیدا می کند و عواقب ناگواری را به همراه دارد. اما یک پرستار مانند یک دوست خوب و همیشگی در کنار سالمند است و این موضوع نقش بسیار مهمی در سلامتی سالمند دارد.

مستقل بودن سالمند در زندگی :
ماندن در خانه برای سالمندی که دچار بیماری های خاص و یا حرکتی است، یک آرزو به حساب می آید. یک پرستار سالمند که نیاز های این سالمند را مرتفع می کند، به سالمند کمک می کند تا سنین پیری را در خانه خودش سپری کند. پرستار سالمند باعث می شود تا خانه سالمند به یک محیط امن و آرام برای او تبدیل شود. جایی که نیاز های سالمند بدون هیچگونه خطر و مشکلی برطرف خواهد شد. بنابراین، استقلال در زندگی سالمند و در خانه خودش، با حضور یک پرستار محقق خواهد شد.
در نهایت می توان گفت که یک پرستار سالمند در همه امور روزمره سالمند در کنار اوست و به او یاری می رساند. امنیت، آرامش، عزت نفس و دوری از تنهایی سالمند نیز با حضور پرستار سالمند به وجود خواهد آمد.

شیراز درمان با پرسنل قابل اعتماد و امین با تجربه حضور در منازل مختلف با نیازها، شخصیت ها و وضعیت های گوناگون مواجه شده اند و سعی نموده اند تا برای هر کدام بهترین برنامه را طراحی و پیاده کنند. مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقبین ما بصورت روزانه ، شبانه ، شبانه روزی و یا بصورت مقطعی (مدت معین) انجام میپذیرد.

وظایفی که پرستار های مجموعه شیراز درمان برعهده دارند:
– مراقبت و نگهداری از سالمند
– پیگیری درمان و دادن دارو درتمام ساعات کاری
– تهیه غذا و دادن غذا
– رسیدگی به امور رفاهی سالمند و گردشگری سالمند( با اجازه کتبی خانواده)
– رسیدگی به علائق سالمند در اوقات فراغت ( مرور خاطرات- خواندن کتاب- حل کردن جدول و…)
– همراهی سالمند در بیرون از منزل
– رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند
– رسیدگی به نظافت محل زندگی سالمند

سالمندان با ارزش خود را به بهترین نحو نگهداری و مراقبت کنید.