ویزیت پزشک کرونا در منزل

peg چیست؟‍
ایا میدانید peg چیست و چه مراقبت هایی بعد و قبل ان نیاز است ؟
04/11/2021
دکتر شبانه روزی در منزل
08/11/2021

ویزیت پزشک کرونا در منزل

ویزیت پزشک کرونا در منزل

اگر به کرونا مبتلا شده اید یا مراقب فردی هستید که به کرونا مبتلا است، برای سلامتی خود و اطرافیان بهتر است در خانه بمانید و از خود مراقبت کنید. اولین و مهمترین نکته این است که فرد بیمار باید در یک اتاق جداگانه بماند، همچنین باید حداقل یک متر فاصله بین بیمار و هر شخص دیگر رعایت شود. ثانیاً، داشتن تهویه مناسب در اتاق بیمار و فضاهای مشترک ضروری است. بنابراین این هوای تازه را تا آنجا که ممکن است وارد منزل کنید و برای ویزیت پزشک کرونا در منزل با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشیم.

چه کسانی بیشتر در خطر ویروس کرونا هستند؟
به نظر می‌رسد افراد مسن و افرادی که سابقه بیماری های زمینه ای از جمله دیابت یا بیماری های قلبی را دارند، بیشتر در برابر این ویروس آسیب پذیر هستند. در حال حاضر افرادی که در حال زندگی در منطقه گردش ویروس یا سفر به این مناطق هستند، ممکن است در معرض خطر ابتلا به عفونت باشند. همچنین کارکنان بهداشتی و پزشکان و پرستارانی که در تماس با بیماران کرونا قرار دارند بیشتر در معرض ریسک ابتلا به بیماری هستند و باید با روش های مناسب پیشگیری و کنترل عفونت، از خود مراقبت کنند.

کرونا ویروس چند وقت روی سطوح باقی می ماند و دوره نهفتگی آن چند روز است؟
هنوز به طور قطعی مشخص نیست که ویروس کرونا یا nCoV تا چه مدت روی سطوح می‌ماند، اگرچه مطالعات اولیه نشان می‌دهد که ممکن است ساعتها یا بیشتر روی سطوح مختلف باقی بمانند. ضدعفونی کننده های ساده می‌توانند ویروس را از بین ببرند و باعث می‌شوند دیگر امکان عفونت افراد وجود نداشته باشد.

دوره نهفتگی این بیماری بر اساس تخمینی که از بیماری های مشابه در این خانواده وجود دارد (مانند سارس یا مرس) حدود 14 روز است. آنتی بیوتیک ها علیه ویروس ها بی اثرند و تنها بر عفونتهای باکتریایی موثرند بنابراین در مورد ویروس کرونا هم مصرف آنتی بیوتیک ها بی فایده خواهد بود.

درمان و رژیم غذایی مناسب برای ویروس کرونا چیست؟
در حال حاضر هیچ داروی مشخصی برای جلوگیری و درمان بیماری کرونا وجود ندارد، اگرچه کسانی که به این ویروس مبتلا هستند باید مراقبت های لازم برای درمان و برطرف شدن علایم را دریافت کنند.

بر اساس گزارشWHO اقدامات زیر به طور خاص به عنوان دارو برای nCoV توصیه نمی‌شوند، زیرا آنها برای محافظت از خود موثر نیستند و حتی می‌توانند مضر باشند:

• استعمال سیگار

• نوشیدن چای گیاهی سنتی

• پوشیدن ماسک

• مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک

پزشکان در رابطه با کرونا ویروس چه توصیه هایی می کنند؟
• شستن مرتب دستها با آب و صابون یا استفاده از محلولهای ضد عفونی با پایه الکل

• زمان عطسه و سرفه، دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید و سپس دستمال استفاده شده را دور بیندازید و دستهای خود را بشویید.

• حداقل یک متر فاصله بین خود و دیگران را رعایت کنید، به خصوص با افرادی که در حال عطسه یا سرفه هستند.

• از تماس دست ها با چشم ها و بینی و دهان خودداری کنید. دستها در تماس با سطوح مختلفی هستند که ممکن است آلوده به ویروس باشند.

• اگر تب دارید یا بشدت سرفه می‌کنید و مشکل تنفسی دارید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

• اگر علائم تنفسی خفیف دارید و سابقه مسافرت به مناطق آلوده را ندارید، به دقت بهداشت تنفسی و دستها را رعایت کنید و تا حد امکان تا زمان بهبود در منزل بمانید.

• به عنوان احتیاط عمومی، هنگام بازدید از بازارهای زنده حیوانات، بازارهای مرطوب یا بازار محصولات حیوانات، اقدامات بهداشتی عمومی را انجام دهید.

• از مصرف محصولات حیوانی خام یا خوب پخته نشده خودداری کنید.

• طبیعی است که در حال حاضر با شیوع بیماری احساس ناراحتی و اضطراب و ترس داشته باشید. در این مواقع بهتر است با افرادی که اطمینان دارید می‌توانند به شما کمک کنند یا خانواده و دوستان صحبت کنید.

• اگر باید در خانه بمانید سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید که شامل وعده های غذایی سالم، خواب کافی، ورزش و ارتباط با افرادی است که دوستشان دارید از طریق تلفن یا ایمیل.

• سیگار نکشید و از الکل و دیگر مواد محرک یا مخدر برای غلبه بر اضطراب و ناراحتی خود استفاده نکنید.

• اطلاعاتی که می‌تواند در این زمینه مفید باشد را جمع آوری کنید.

• نگرانی تان را با کمتر دنبال کردن2 اخبار حوادث و بحران شیوع از رسانه ها و شبکه های اجتماعی،2 محدود کنید.

• بهتر است بچه ها نزدیک والدین و افراد خانواده بمانند و وسایل سرگرمی و بازی آنها در خانه فراهم شود تا حد امکان از حضور در پارکها و زمینهای بازی منصرف شوند.

• بچه ها در این مواقع دچار اضطراب بیشتری می‌شوند که بهتر است حمایت عاطفی بیشتری از خانواده خود دریافت کنند.

مشاوره پزشکی برای ویروس کرونا
با توجه به اینکه خروج از منزل می تواند شما را بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار دهد، در صورتی شما علائمی مشکوکی را در خود مشاهده کردید، احتمالا منطقی نباشد در این شرایط از منزل خارج شده و به بیمارستان هایی که مملو از بیماران مبتلا به کرونا هستند، مراجعه کنید. اما چه راه حل دیگری وجود دارد که شما بتوانید بدون خارج شدن از منزل با پزشکان متخصص در ارتباط باشید؟

موسسه خدمات درمانی شیراز درمان به شما کمک می‌کند تا بتوانید از منزل خود با پزشکان متخصص در ارتباط باشید و علائم و مشکلات خود را با آنها مطرح کنید. همچنین می توانید تست کرونا در منزل بدهید و در کمتر از ۴۸ ساعت نتیجه تست را دریافت کنید.