افراد واکسینه شده که به کرونا مبتلا میشوند عوارض بلندمدت کمتری دارند

قبل از ازدواج باید چه ازمایش هایی را انجام دهیم؟
قبل از ازدواج باید چه ازمایش هایی را انجام دهیم؟
28/09/2021
بی حسی دست
دلایل بی حسی در دست چیست؟
04/10/2021

افراد واکسینه شده که به کرونا مبتلا میشوند عوارض بلندمدت کمتری دارند

بررسی واکسن های کرونا

کرونا می تواند نشانه های خطرناک و مرگباری داشته باشد. گاهی اوقات افراد مدت ها بستری می شوند و تعدادی نیز ممکن است فوت کنند. کووید-19 عوارض بلند مدت بسیاری نیز دارد این عوارض که مدت ها با انسان باقی میماند عوارض طولانی کووید یا long covid نامیده می شود.

عوارض بلند مدت هفته ها و ماه ها ادامه داشته باشد و شامل مه مغزی، خستگی، از دست دادن حس بویایی یا چشایی، ریزش مو و بی حسی باشد.
خطر ابتلا به عوارض بلند مدت کووید-19 در بین افرادی که واکسینه شده اند 49% کمتر است.

محققان داده های بیش از 1.2 میلیون بزرگسال در بریتانیا را تجزیه و تحلیل کردند. محققان دریافتند از 971504 نفر که کاملا واکسینه شدند تنها 0.2 درصد دجار عفونت شدند. زمانی که این گزراشات با کسانی که واکسن نزدند مقایسه شد، مشخص شد که افرادی که کاملا واکسینه شدند 49% کمتر در معرض خطر هستند.

پزشکان متوجه شدند که گزارش های اخیر نشان داد برخی از افراد بعد از ابتلا به کرونا حداقل تا یک سال به long corona گرفتار هستند. البته مواردی نشان می دهد که این عوارض بلند مدت کرونا زودتر هم از بین رفته است.

محاسبات گذشته نشان داده که تاثیرگذاری واکسن ها حدود 90% بوده است اما در حال حاضر واکسن ها در پیشگیری از ابتلا به کرونا حدود 65% موثر هستند. به گفته سازمان بهداشت جهانی واکسن های کووید-19 نیز مانند تمام تمام واکسن ها 100% در برابر پیشگیری از بیماری ها موثر نیستند.

توصیه های سازمان بهداشت جهانی
افرادی که کاملا واکسینه نشدند نسبت به کسانی که به طور کامل واکسینه شدند کمتر دچار کرونای شدید می شوند. حتی زمانی که افراد واکسن زدند نشانه ها و عوارض بلند مدت کمتری را از خود نشان می دهند.

همچنان واکسن بهترین راه برای مبارزه با عوارض بلند مدت کرونا است.
واکسیناسیون برای هر فرد واجئ شرایط بسیار مهم و حیاتی است. دلایل زیادی برای واکسن زدن وجود دارد اما داده های جدید نشان می دهند که واکسیناسیون می تواند از عوارض بلند مدت ویروس کرونا جلوگیری می کند.

عوارض بلندمدت کووید-19 تعداد قابل توجهی از افراد را درگیر می کند. تحقیقات نشان می دهد افراد واکسینه شده 49% کمتر در معرض ابتلا به عوارض بلند مدت کووید-19 هستند.

کارشناسان می گویند افرادی که کاملاً واکسینه شده اند و دارای عفونت پیشرفته هستند ، کمتر احتمال دارد به بیماری جدی مبتلا شوند یا در بیمارستان بستری شوند.

آنها همچنین می گویند در حالی الان درمانی برای COVID-19 طولانی مدت وجود ندارد ، واکسیناسیون یک استراتژی پیشگیری برای همه است.