فصد خون در منزل
نوعی روش خونگیری در طب سنتی است. فصد خون بازکردن منفذی کوچک در دیواره رگ به وسیلهٔ نیشتر است که طبق پنداشته‌های طب سنتی باعث خروج اخلاط فاسد بدن با خروج خون می‌شود. این کار در روزگار قدیم به منظور کاهش فشار خون و غلظت خون از طریق کاستن از حجم خون افراد انجام می‌شده

چه مواقعی به فصد خون نیاز داریم ؟
1- هنگام زیادی خون
2- در صورت کثیفی خون مثلا داشتن قند– چربی– اوره– اسید اوریکِ بالا در خون
3- زیادی و تباهی خون
4- هنگام انحراف مسیر خون در بدن
5- در صورت فشار خون بالا
6- در صورت اورژانس ها یا بحران های طبعی مانند :ضربه ها – تصادفات – و در حالات اسپاسمهای شدید وکزاز
7- برای تسکین دردها یی مانند سیاتیک – درد پستان – و دردهای اسکلتی دیگر
8- هنگام غلبه سودا

افرادی که احساس میکنند فصد خون برایشان مفید است میتوانند در منزل هم انجام دهد . به صورت استریل و کاملا علمی با ستهای یک بار مصرف توسط پرسنل کارآزموده .

فصد خون در منزل
فواید فصد خون برای سلامتی چیست؟
•  از ابتلا به بیماری پیشگیری می‌کند
•  خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد
•از سفتی عروق و خطر حمله قلبی می‌کاهد
•حساسیت به انسولین را بهبود می‌دهد و از خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را می‌کاهد
• تصفیه منظم خون با فصد خون برای سلامت آقایان مفید است
• به کالری سوزیتان نیز کمک می‌کند

بعد از انجام فصد این نکات را رعایت کنید:
بیمار باید از غذاهای لطیف مانند انواع سوپ استفاده کند و از پرخوری بپرهیزد همچنین آهسته غذا بخورد از خوردن غذاهای شور و دودی بپرهیزد. فری که بر وی او فصد انجام شده ، هنگام استراحت باید به پشت دراز بکشد، اما به خواب نرود . اگر موضع فصد دردناک بوداز کمپرس گرم یا روغن میخک برای کاهش درد استفاده کنید و در صورت خونریزی یک قطعه گاز استریل یا پارچه تمیز را روی موضع قرار دهید و بیست دقیقه فشار نقطه ای و محکم وارد کنید. پس از فصد مصرف تخم مرغ و غذاهای حاوی تخم مرغ و غذاهای بسیار تند و تیز و بسیار ترش و بسیار شیرین تا 24 ساعت ممنوع است.

همانطور که می دانید فصد خون می بایست با دقت و بهداشت فراوان انجام شود لذا در فصد خون ابتدا بایستی جریان خون مسدود شود تا گردش خون به کلی قطع گردد. در فصد خون در منزل سپس به وسیله بستن آن اندام باعث تجمع خون در آن ناحیه می شوند و با سوراخ کردن رگ اندام مورد نظر باعث خروج خون با فشار می شوند. این کار بایستی با مهارت زیاد و تجربه کافی انجام شود و بیمار نباید به مراکز نامعتبر مراجعه کند.
بیمارانی که غلظت شدید خون دارند می توانند در منزل بدون استرس تنها با شماره گیری مرکز درمانی شیراز درمان به صورت کاملا تخصصی و بهداشتی عمل فصد خون را توسط پرسنل شیراز درمان تجربه کنند.