واریانت دلتا در کودکان چگونه است؟

آیا دویدن در دوران بارداری بی خطر است؟
آیا دویدن در دوران بارداری بی خطر است؟
09/10/2021
انواع سوند ادراری
انواع سوند ادراری
13/10/2021

واریانت دلتا در کودکان چگونه است؟

تست کرونا در منزل و محل کار

نوع واریانت دلتا بیش از دو برابر نوع های قبلی مسری است همچنین داده هایی وجود دارد که باعث بیماری به مراتب شدیدتری می شود.
بر اساس اعلام آکادمی اطفال آمریکا نزدیک به 94000 مورد بیماری کووید-19 در یک هفته گزارش شده است.
سرفه و از دست دادن بویایی در نوع دلتا کمتر دیده می شود، در حالی که سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و تب از جمله علائم اصلی هستند.
برخلاف نسخه های قبلی ویروس کرونا که در بیشتر موارد با کودکان کاری نداشت. نوع جدید کووید آسیب قابل توجهی به کودکان وارد می کند به ویژه اینکه کودکان زیر 12 سال هنوز واکسینه نشده اند. دلتا بسیار مسری تر است و به همین علت ویروس کرونا در کودکان نیز شایع تر شده است. همچنین داده های موجود نشان می دهد که ممکن است این جهش کرونا بیماری شدیدتری در افراد واکسینه نشده ایجاد کند. از آن جا تعداد کودکان واکسینه شده بسیار کمتر است برای همین بیشتر به این ویروس مبتلا می شوند.

علائم واریانت دلتا در کودکان چیست؟
هنوز خیلی زود است که راجع به علائم واریانت دلتا نظر بدهیم و آ را با جهش قبلی مقایسه کنیم. اما از علائم اصلی واریانت دلتا می توان به سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و تب اشاره کرد. در ضمن از دست دادن بویایی به مراتب دز این نوع از کرونا کمتر دیده شده است.

شایع ترین علائم در کودکان و نوجوانان تب و سرفه است و علائم گوارشی بسیار کمتر است. یکی از بیماری های جدی که باید مورد توجه قرار بگیرد سندرم التهابی چند سیستم در کودکان MIS-C است. این سندرم یک عارضه غیرمعمول و جدی است که چند هفته پس از عفونت اولیه شروع می شود. که جدی ترین نشانه های آن در ادامه ذکر شده است.

درد روده و شکم
چشم های قرمز
سفتی و دردناک شدن سینه
اسهال
خستگی
سردرد
افت فشار
گردن درد
سردرد
استفراغ
شایع ترین علائم در کودکان و نوجوانان تب و سرفه است آبریزش بینی و مشکلات گوراشی به مراتب کمتر دیده می شود. پیش از این اکثر کودکان مبتلا به کووید-19 علائمی از خود نشان نمی دادند. نوع دلتا به مراتب علائم بیشتری را درکودکان ظاهر کرد.

چه زمانی باید از کودکم تست کرونا گرفته شود؟
پزشکان توصیه می کنند زمانی که کودک شما دچار مشکلات تنفسی شده حتما از فرزندتان تست بگیرید. کودکانی دارای نشانه های ذکر شده در بالا هستند باید تحت نظر پزشک قرار بگیرند. اگر نتیجه تست کودک شما مثبت باشد تا زمانی که نشانه های شدیدتری در او ایجاد نشده بهتر است در قرنطینه نگه داری شود.
اگر آزمایش آن ها مثبت باشد اما به اندازه کافی حال خوشی ندارد حتما باید والدین ریتم تنفسی و مصرف مایعات آن ها را به صورت کلی کنترل کنند. زمانی که فرزندتان ساکت و بی حال است زمان خوبی است برای ارزیابی مجدد. همچنین ایده خوبی است در و پنجره ها باز باشد و تسویه کنده هوا نیز در حال کار کردن باشد.